site O firmie Kontakt

Grzanpol » O firmie

Kontener

O firmie

Dotacje UEe-sklep

e-sklep

Treść

Spółka Grzanpol jest firmą z długoletnią tradycją. Od ponad 40 lat prowadzi działalność w branży włókienniczej.

 

LATA  80-te XX wieku

Historia spółki Grzanpol rozpoczyna się w 1984 roku, wtedy to został otworzony pierwszy mały warsztat produkcyjny. Lata 80-te to powolny rozwój firmy i działalność skierowana na produkcję lin i powrozów. Przynależność do spółdzielni powroźniczej w Krzywopłotach pozwoliła na udział w licznych targach w Poznaniu oraz na lepsze poznanie branży włókienniczej. Pod koniec lat 80-tych została podjęta decyzja o dalszym rozwoju firmy.

 

LATA 90-te XX wieku

Początek lat 90-tych to bardzo szybkie przekształcenia w sferze gospodarczej na terenie całej Polski. Stworzenie wolnego rynku pozwoliło na przyspieszenie rozwoju firmy oraz podjęcie samodzielnych działań mających na celu umocnienie swojej pozycji w branży. Firma rozpoczęła sprzedaż nie tylko lin i powrozów ale także nici lnianych, polipropylenowych, poliestrowych, jutowych i bawełnianych. W krótkim czasie firma stała się jednym z większych producentów i hurtowników wyrobów powroźniczych w Polsce. Koniec lat 90-tych spowodował, że na rynku pozostało tylko kilka firm zajmujących się tą branżą. Było to wynikiem wysokiej konkurencji, która miała miejsce na początku lat 90-tych.

 

XXI wiek

W 2002 roku firma podjęła decyzję o zakupie spółki w Nowej Soli znajdującej się na terenie dawnych zakładów Odra. Zakup przedsiębiorstwa z Nowej Soli umocnił pozycję firmy Grzanpol jako producenta nici lnianych oraz pozwoliło na uruchomienie nowej linii produkcyjnej do przemysłu mięsnego. Lata 2002-2010 to rozwój firmy skierowany na produkcję nici wędliniarskich. Dzięki częściowej wymianie starego parku maszynowego na nowoczesny spółka stała się dużym producentem nici wędliniarskich i lnianych w Polsce. W 2012 roku firma zmieniła siedzibę i przeniosła całą produkcję do Bukowna w województwie małopolskim. W chwili obecnej firma posiada bardzo nowoczesny park maszynowy pozwalający na produkcję nici wędliniarskich i lnianych o bardzo wysokich parametrach technicznych. Spółka rozpoczęła również import wysokiej jakości przędz jutowych z Bangladeszu i Indii. Firma posiada w tych krajach własne biura przez co może zagwarantować przędzę o najwyższej jakości. Dzięki kolejnym projektom spółka ciągle się rozwija i udoskonala swoją produkcję.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą i współpracy.