Pakowanie prezentów świątecznych – inspiracje

23 listopad 2022r.

Dekorowanie prezentów świątecznych ma w sobie coś magicznego. To rytuał przyprawiający o dreszczyk escytacji i radości. Ukryci przed wzrokiem bliskich (zwłaszcza dzieci), wyciągamy schowane wcześniej skarby, by pięknie je przyozdobić. Oczyma wyobraźni już widzimy radość, jaką wzbudzi ich widok pod choinką. Nic dziwnego, że do pakowania prezentów świątecznych przywiązujemy szczególnie dużą wagę. Podpowiadamy, jak zapakować świąteczne podarki, by zachwycić, a jednocześnie podkreślić magię świąt. 

Eko pakowanie prezentów – popularny trend w pakowaniu prezentów

Dekorowanie prezentów świątecznych podlega trendom. Doceniamy coraz bardziej popularną modę na eko pakowanie prezentów. Ozdabianie prezentów sztucznym papierem i stosem kolorowych plastikowych wstążek, które cieszą oko przez chwilę, a szkodzą środowisku przez długie lata, słusznie odchodzi do lamusa. Dziś podczas pakowania świątecznych paczek chętniej sięgamy po biodegradowalne materiały, takie jak tkanina jutowa, sznurek do pakowania prezentów czy wstążki jutowe, które w połączeniu z ekologicznym szarym papierem potrafią zachwycić. Jak stworzyć świąteczne pakunki, które urzekną i dodadzą świątecznej aury, a jednocześnie będą eko? Podpowiadamy.

Dekorowanie świątecznych prezentów – inspirujące propozycje

Świąteczny klimat kojarzy się z konkretnymi barwami. Zieleń, czerwień i złoto to kolory, które od razu budzą świąteczne skojarzenia. Ozdabiając świąteczne podarki, warto obracać się w tej gamie kolorystycznej. Owiń paczkę naturalnym papierem lub jutową tkaniną, którą wykorzystasz ponownie, dodaj sznurek jutowy do pakowania prezentów i zadbaj o dopasowane kolorystycznie dodatki. 

  • Naturalna zieleń – to świetny sposób na eko pakowanie prezentów. Do owiniętej naturalnym papierem paczki dodaj gałązkę rozmarynu, ostrokrzewu lub świerku. Wystarczy wsunąć je za ściśle otulający paczkę sznurek do pakowania prezentów i minimalistyczna świąteczna ozdoba gotowa. Możesz wykorzystać również długie igły jodły i zrobić z nich naturalne frędzelki. Dobrym sposobem jest również uformowanie gałązek w kształt wianka i przyklejenie go do opakowania. Najlepiej użyć do tego kleju na gorąco. 

  • Czerwony akcent – Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z czerwonymi dodatkami. Wystarczy dodać do kompozycji suszoną gałązkę jarzębiny lub owoce ostrokrzewu. Efekt świąteczny murowany. Możesz też zadbać o świąteczną czerwień w inny sposób. Dodaj do zielonej naturalnej kompozycji czerwone lizaki w kształcie zagiętych lasek. Ten element dekoracji nie wyląduje w koszu. Zostanie schrupany ze smakiem! Na rynku pojawia się wiele materiałów inspirowanych świątecznym klimatem. Dobrym przykładem jest kolorowy sznurek do pakowania prezentów, przeplatany złotą nitką. Zwiń sznurek w koło, przyklej na prezent, dodaj patyczek. A świąteczny lizak-ozdoba gotowy!

  • Złoty dodatek – doda dekorowaniu prezentów świątecznego blasku. Możesz postawić na wspomniany sznurek bawełniany do pakowania prezentów przetykany złotą nitką lub zdecydować się na naturalny dodatek w tej gamie kolorystycznej. Świetnie prezentują się suszone plastry pomarańczy przytwierdzone do paczki za pomocą sznurka lub wstążki jutowej.

  • Naturalne dodatki – szyszki i suszone kwiaty to świetny sposób na eko pakowanie prezentów. Do ich przymocowania wystarczy sznurek do pakowania prezentów lub wstążka jutowa, a nieszablonowy efekt gotowy.