Nici elastyczne

Nici elastyczne do maszynowego wiązania

Nici elastyczne dostępne w naszym asortymencie sprawdzają się doskonale m.in. w przypadku maszynowego wiązania. Pozwalają one na pakowanie wędlin na dużą skalę, dlatego są wykorzystywane przede wszystkim w większych zakładach przemysłowych zajmujących się przetwórstwem mięsa. To nici elastyczne, bardzo podatne na rozciąganie. Dzięki temu mogą odpowiednio pracować na maszynie i nie doprowadzić do jej uszkodzenia czy zacięcia. 

Oprócz tego oferujemy też nici sprawdzające się doskonale w rodzinnych, niewielkich manufakturach. W takich miejscach nie stosuje się zautomatyzowanych rozwiązań, a wiązanie wędlin następuje ręcznie. Nici  tego typu są dostępne w niewielkich szpulach, a także tych ważących nawet 3 kg. 

Nici elastyczne – wykorzystanie

Nić elastyczna charakteryzuje się wysoką rozciągliwością oraz dużym stopniem wydłużenia, nawet do 100%. Wykonywana jest z wysokiej jakości materiałów. Nici rozciągliwe są bardzo wytrzymałe, dlatego można używać ich do szycia maszynowego. Z powodzeniem znajdują zastosowanie podczas automatycznego wiązania rolad oraz wędlin. Nadają estetyczny kształt nawet nieregularnym kawałkom mięsa, a także wpływają korzystnie na walory smakowe produktów.

nici elastyczne z elastomeru

Dlatego wiązanie wędlin jest często stosowane w tej branży. Nici elastyczne nawijane są na specjalnie skonstruowane stożkowe cewki (oferujemy sznurki nawinięte zarówno na cewki papierowe, jak i plastikowe) oraz zabezpieczone siateczką. Dzięki temu nie powodują zacięć w maszynie ani jej uszkodzenia. Nici rozciągliwe są stosowane w dużych zakładach przetwórstwa mięsnego. Jednak znajdą zastosowanie również w kuchniach gospodarstw domowych. Z uwagi na dużą wytrzymałość nici elastyczne mogą być stosowane również w innych branżach.

Nici elastyczne firmy Grzanpol – jakość w dobrej cenie

Na naszej stronie dostępne są nici rozciągliwe w różnych wariantach. Znajdują się tam nici elastyczne Spiraltwist o grubości 1800 oraz grubszą wersję 1200. A także nici Elastomer o grubości 1200. Każda z nich znajduje zastosowanie w szyciu maszynowym. Produkty firmy Grzanpol z całą pewnością wyróżnia doskonała jakość. Jest ona niezwykle istotna podczas hurtowej produkcji. To dlatego nici elastyczne Grzanpol są chętnie wybierane przez zakłady przetwórstwa mięsnego z całej Polski.

Firma Grzanpol ma ponad 40 lat doświadczenia w produkcji sznurków, pracują tu wykwalifikowani specjaliści, którzy wprowadzają innowacje technologiczne. Na jakość produktu końcowego ma wpływ również gatunek przędzy. Grzanpol korzysta z tej najlepszej jakości. Niewątpliwym atutem nici rozciągliwych Grzanpol jest ich niska cena. Jeśli więc potrzeba produktu do maszynowego wiązania mięsa lub wiązania  rolady w domowych warunkach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.