Sznurek sizalowy

Sznurki sizalowe do prac ogrodowych w gospodarstwie

Jeśli chodzi o sznurki sizalowe, to doskonały wybór przede wszystkim tam, gdzie ważny jest naturalny wygląd. To materiał w pełni ekologiczny, prezentujący się doskonale jako dekoracja. Wiele osób używa go m.in. do dekorowania prezentów czy zaproszeń. Świetnie komponuje się m.in. z szarym papierem. Sznurek sizalowy gruby może być stosowany nie tylko jako dekoracja, lecz także zabezpieczenie, np. roślin. Dzięki niemu można przywiązać je do kratek, aby pięły się w odpowiedni sposób. Sznurek sizalowy gruby sprawdzi się doskonale przede wszystkim w miejscach, w których nie ma zbyt wiele wilgoci.

Sznurki sizalowe z przędzy

Sznurki sizalowe są wykonane w 100% z naturalnej przędzy powstałej z włókien rosnącej w klimacie tropikalnym agawy. Sznurki te są przyjazne środowisku, ale charakteryzują się też wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na dowód wystarczy wspomnieć, że świetnie nadają się do robienia drapaków dla kotów. Sznurki sizalowe znajdują szerokie zastosowanie również w innych dziedzinach, takich jak ogrodnictwo, florystyka czy tworzenie dekoracji. Na naszych aukcjach znajdują się sznurki z przędzy sizalowej w naturalnym kolorze o przekroju 2 mm. Można wybierać między trzema wariantami – 100 g, 250 g lub 500 g. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Sznurek sizalowy gruby i cienki – zastosowanie 

Sznurek sizalowy gruby oraz cienki ze względu na wytrzymałość i biodegradowalność ma bardzo szerokie zastosowanie. W ogrodnictwie może służyć do podwiązywania tyczek i niewielkich sadzonek. Równie chętnie wykorzystywany jest w rolnictwie, np. do przewiązywania snopowiązałek. Może być bezpiecznie stosowany w bliskim sąsiedztwie zwierząt, gdyż jest wykonany z naturalnego, a więc nieszkodliwego materiału. Sznurek sizalowy gruby z powodzeniem można wykorzystywać w budownictwie, przemyśle, a nawet transporcie i żegludze. Jest on bardzo mocny, a jego wytrzymałość wzrasta wraz z grubością splotu. Sznurki sizalowe są popularnym materiałem w dekoracji wnętrz. Mogą służyć do tworzenia puf i regałów DIY, a także mniejszych ozdób. Równie chętnie wykorzystuje je branża florystyczna. Popularne jest także robienie z tego sznurka drapaków dla kotów. Można postawić na gotowy produkt lub zaopatrzyć się w niedrogi sznurek sizalowy do drapaka, owinąć nim kawałek drewna i zapewnić bezpieczeństwo ulubionym fotelom i kanapom. 

Sznurek sizalowy – czym różni się od sznurka jutowego?

Sznurki sizalowe, podobnie jak jutowe, są w 100% naturalne i biodegradowalne. Różni je przede wszystkim naturalna barwa. Sznurek jutowy ma ciemniejszy kolor,, natomiast sznurek sizalowy ma naturalnie jasny. Sznurki jutowy i sizalowy są poddawane barwieniu na takich samych zasadach, główną różnicą jest koszt produkcji – juta jest dużo tańsza. Ponadto sznurek sizalowy jest bardziej wytrzymały. Z powodzeniem można stosować go do tworzenia ozdób i dekoracji czy do pakowania prezentów. Branża handmade docenia naturalne piękno i wyjątkowy kolor rękodzieła stworzonego przy pomocy sznurka sizalowego. 

Sznurki sizalowe firmy Grzanpol – gwarancja jakości

Grzanpol to rodzinna firma, która od ponad czterech dekad z powodzeniem funkcjonuje w branży włókienniczej. Cały czas stawia ona na rozwój technologiczny, a także docenia znaczenie pracy specjalistów. Zaczynała od produkcji lin i powrozów, a dziś zajmuje się produkcją różnych rodzajów lin, sznurów i taśm. Wszystkie produkty łączy jedno – najwyższa jakość. Produkty firmy Grzanpol powstają w Polsce przy użyciu materiałów najlepszej jakości. Decydując się na jej produkty, można mieć pewność, że doskonale spełnią swoją rolę. Nie ma znaczenia, czy sznurek sizalowy ma przydać się w ogrodzie, gospodarstwie, domowym warsztacie czy planujesz stworzyć z niego rękodzielnicze dzieło lub czy ma to być sznurek sizalowy do drapaka – wybór produktu firmy Grzanpol da pewność dobrej jakości.