Sznurki konopne

Z czego zrobiony jest sznurek konopny? 

Przędza konopna jest jednym z najbardziej wytrzymałych surowców stosowanych we włókiennictwie. Sznurek wykonany z tego rodzaju przędzy jest więc wytrzymały, łatwy w formowaniu, lekki, odporny na gnicie oraz wpływ czynników atmosferycznych. Jego dodatkową zaletą jest biodegradowalność. Dzięki połączeniu tych cech nici z włókien konopi znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach: od ogrodnictwa po rękodzieło. Z powodzeniem można używać ich na skalę przemysłową, jak i cieszyć się właściwościami sznurka konopnego w warunkach domowych.

Sznurek z konopi – zastosowanie

Naturalne sznurki konopne chętnie stosowane są w rolnictwie i ogrodnictwie. Dzięki wytrzymałości i łatwemu formowaniu kształtów można wykorzystać je do podwiązywania sadzonek, naginania pędów, sczepiania roślin oraz podwiązywania łodyg. Sznurek z konopi może być bezpiecznie stosowany w pobliżu zwierząt, ponieważ jest w 100% naturalny. Ten rodzaj sznurka może być stosowany również do pakowania paczek i prezentów. Zapewnia nie tylko solidność splotu, ale też ciekawą estetykę. Jest coraz częstszym wyborem sklepów internetowych, które zwracają coraz większą uwagę na ekologię. Sznurek z konopi jest wykorzystywany również w tworzeniu dekoracji i produktów hand made. Można stworzyć oryginalne kartki okolicznościowe czy też pokusić się o ekologiczną ozdobę świąteczną. Sznurek konopny warto mieć w swoim domu. Przyda się nie tylko do artystycznych projektów i wiązania paczek czy prezentów. Coraz popularniejsze jest wyplatanie ze sznurka z konopi ekologicznych, odpornych na gnicie i rozwój bakterii ściereczek do mycia różnych powierzchni.

Gdzie kupić sznurek konopny?

Naturalne sznurki konopne dostępne są na naszej stronie internetowej. Jak wszystkie produkty uznanej w branży firmy Grzanpol łączą w sobie świetną jakość i przystępną cenę. Powstają w Polsce z materiałów najlepszej jakości, a nad całym procesem produkcji czuwają wykwalifikowani specjaliści. Niezależnie od tego, czy potrzeba odpowiedniego sznurka do prac polowych lub ogrodniczych, czy może potrzebuje go miłośnik rękodzieła, albo zwolennik ekologicznych rozwiązań w domu, sznurek konopny firmy Grzanpol jest najlepszym wyborem.