Sznurki bawełniane

Sznurki bawełniane firmy Grzanpol – jakość, na jaką zasługujesz

Na naszej stronie posiadamy produkty pierwszej jakości. Sznurki bawełniane nie należą do wyjątków. Są one wykonane z wysokogatunkowej przędzy bawełnianej. Za jakością naszych produktów stoją cztery dekady doświadczenia w branży włókienniczej, nowoczesne technologie stosowane w procesie produkcyjnym oraz sztab specjalistów. Efektem końcowym jest sznurek  o dokładnym, estetycznym splocie. 

Sznurki bawełniane powstają z certyfikowanej przędzy bawełnianej. Są w pełni naturalne i biodegradowalne, a certyfikowany materiał zapewnia ich bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. Sznurki są nawijane na papierowe cewki. Sznurki bawełniane mają wiele zastosowań. Służą do wyplatania makram i są idealne do innych prac plastycznych, gotowania, prac ogrodniczych i biurowych. W naszym sklepie mają Państwo duży wybór kolorów bawełnianych sznurków. Można wybrać klasyczną biel, pastele, wyraziste kolory oraz sznurki bawełniane kolorowe plecione z przędzy w dwóch kolorach.

Producent sznurka bawełnianego

W edycji limitowanej są dostępne także sznurki przetykane srebrną lub złotą nicią. W naszym asortymencie są dostępne sznurki bawełniane różnej grubości: 2 mm, 3 mm, a także 5 mm. Mamy miękkie, pojedynczo plecione sznurki do rozczesywania oraz sznurki bawełniane wzmocnione bawełnianym rdzeniem, które służą do robienia plecionych ozdób. Cienkie sznurki są dostępne w nawojach 100 g, 250 g oraz 500 g. Sznurki o większej średnicy można kupić na metry. 

Sznurki bawełniane – właściwości

Sznurki bawełniane wyróżnia wytrzymałość i odporność na zrywanie. Istotny jest również fakt, że są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Sznurki bawełniane mające atest PZH mogą być używane podczas obróbki żywności. Kolejną zaletą sznurków bawełnianych jest miękka i przyjemna w dotyku struktura. Pozwala na tworzenie rękodzieła o wyjątkowych walorach estetycznych. Dodatki do wnętrz wykonane ze sznurka bawełnianego pomagają stworzyć przytulne wnętrze. Faktura sznurka sprawia również, że sam proces twórczy jest relaksujący. Z punktu widzenia tworzenia rękodzieła ważne jest również to, że sznurek bawełniany jest nie tylko wytrzymały, ale i sprężysty. Ponadto ma jednolitą strukturę i kolor na całej długości motka, co pozytywnie wpływa na wygląd wykonanych prac. Warto też wspomnieć, że sznurek bawełniany jest wydajny.

Sznurki bawełniane – zastosowanie

Sznurki bawełniane cieszą się popularnością w wielu branżach. Sznurek bawełniany 3 mm, podobnie jak sznurek bawełniany 5 mm, jest chętnie używany w rękodziele. Nadaje się do wytwarzania m.in. makram, biżuterii, zakładek, breloków, osłonek na doniczki, czy pledów. Sznurki bawełniane bez rdzenia można rozczesywać, aby uzyskać ciekawy efekt. Sznurki bawełniane wzmocnione bawełnianym rdzeniem służą do tworzenia większych, trójwymiarowych form. Sznurki bawełniane kolorowe pozwalają stworzyć wiele ciekawych rękodzielniczych projektów. Są używane do scrapbookingu, cardmakingu, pakowania prezentów oraz innych prac kreatywnych.

Sznurki bawełniane nie tylko do rękodzieła

Sznurki bawełniane znajdują zastosowanie również w ogrodnictwie i rolnictwie. Służą do podwiązywania sadzonek drzew i krzewów oraz kwiatów. Są biodegradowalne i jednocześnie odporne na wpływ pogody. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w domu i ogrodzie. Sznurki bawełniane z cieńszym splotem przydają się też w pracach biurowych i podczas wiązania dokumentów. Należy pamiętać również o zastosowaniu sznurków bawełnianych w branży wędliniarskiej i gospodarstwach domowych podczas wędzenia, gotowania czy pieczenia mięs.