Tkanina jutowa

Tkanina jutowa – zalety

Tkanina jutowa to materiał ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Wykonana jest z włókien drzewa z rodziny lipowatych rosnącego w klimacie tropikalnym. Tkanina jutowa posiada delikatny, płócienny splot. Jednak niech nie zwiedzie ta subtelna i miła dla oka struktura. Juta jest jednocześnie bardzo wytrzymała i odporna na rozciąganie oraz rozdarcia.

Tkanina ta doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu znajduje zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Na naszej stronie znajduje się bardzo popularny materiał jutowy o gramaturze 220 g/m2 w naturalnym brązowym kolorze. Ten rodzaj tkaniny ma wiele różnorodnych zastosowań. Oprócz tego, że jest trwały i przyjazny środowisku, jego niepodważalną zaletą jest jego cena. Tkanina jutowa to wiele możliwości w zasięgu ręki i kieszeni. 

Materiał jutowy – bogactwo możliwości

Materiał jutowy z powodzeniem jest stosowany w ogrodnictwie. Służy między innymi do zabezpieczania pni drzew, a także otulania korzeni sadzonek podczas transportu, co zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów oraz wysuszeniu. Szerokie zastosowania ma również w szkółkarstwie. Materiał jutowy chętnie wykorzystywany jest także w innych branżach. We florystyce służy do tworzenia dekoracyjnych kompozycji. Coraz większą popularnością materiał jutowy cieszy się w aranżacji wnętrz. Z juty można stworzyć obrusy, poszewki i poduszki oraz wykorzystać go jako element produktów DIY. 

Materiał jutowy służy również do pakowania prezentów. Może przybrać postać torebki prezentowej, otulić kartonowe pudełko lub zastąpić papier do pakowania prezentów. Opakowania wykonane z juty są zarówno estetyczne i modne, jak i ekologiczne. Po rozpakowaniu prezentu, można użyć ich ponownie. 

Płótno jutowe firmy Grzanpol – najlepsza jakość

Płótno jutowe dostępne na naszej stronie jest produkowane w Polsce. W naszych zakładach stosujemy przędzę najwyższej jakości. Przy obróbce materiału pracuje sztab specjalistów z doświadczeniem w branży włókienniczej. W procesie produkcji wykorzystujemy najnowsze technologie. Dzięki temu płótno jutowe firmy Grzanpol ma wyraźny, estetyczny splot i ogromną wytrzymałość. Spełni oczekiwania bardzo wymagających klientów niezależnie od planowanego zastosowania płótna. 

Naturalna tkanina jutowa – modny wybór

Materiał jutowy cieszy się rosnącą popularnością. Moda na ekologię i wykorzystywanie produktów wielokrotnego użytku trwa. Rozszerza się ona na kolejne dziedziny życia. Naturalna tkanina jutowa to doskonały przykład tego, że rozwiązania przyjazne środowisku mogą iść w parze z estetyką. Płótno jutowe ma zastosowanie w ogrodnictwie, florystyce, pakowaniu, tworzeniu produktów handmade i aranżacji wnętrz!

Materiał z juty marki Grzanpol – dostępne rodzaje

Tkaniny jutowe firmy Grzanpol różnią się między sobą szerokością i gramaturą. W asortymencie firmy znajduje się juta na metry o szerokości 100 cm, 160 cm i 210 cm. Dostępne są rodzaje tkaniny jutowej o gramaturze 220, 245 i 320 g/m2. Im wyższa jej gramatura, tym jest ona gęstsza i grubsza. Tkanina jutowa gruba naturalnie będzie wytrzymalsza, dlatego rekomenduje się ją do prac ogrodniczych, rolniczych, produkcji worków jutowych przeznaczonych do przechowywania piasku, warzyw i owoców lub zbóż.

Znajdzie również zastosowanie w przemyśle, w którym szczególnie ważna jest wytrzymałość materiału. W przypadku wątpliwości, jaka gramatura i szerokość materiału jutowego będzie odpowiednia, prosimy o kontakt z naszą firmą. Postaramy się Państwu doradzić i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do składania zamówień!