Wstążki jutowe

Wstążki jutowe od Grzanpol 

Wstążki jutowe to wąskie, ozdobne pasma naturalnej tkaniny o delikatnym splocie. Znajdują szerokie zastosowanie we florystyce, tworzeniu wianków, przedmiotów DIY, pakowaniu prezentów, a także dekoracji wnętrz w stylu vintage. Wstążki jutowe, które znajdują się w naszym sklepie, wykonywane są w Polsce z przędzy najlepszych producentów i w oparciu o najnowsze technologie.

Gwarancją ich jakości jest 40 lat doświadczenia naszej firmy oraz zaangażowanie ponad 60 specjalistów z branży włókienniczej. Na naszej stronie posiadamy wstążki jutowe ozdobne o różnej szerokości – od 5 do nawet 100 cm. Można wybierać między wstążkami w naturalnym brązowym odcieniu albo ich białą wersją, idealną do bardziej subtelnych dekoracji. 

Wstążki jutowe ozdobne – zalety

Wstążki jutowe ozdobne posiadają szereg zalet. Juta to materiał pochodzenia roślinnego – a więc w 100% naturalny. Tkanina wytwarzana z rosnącego w Indiach drzewa z rodzaju lipowatych jest biodegradowalna, a tym samym przyjazna środowisku. Jednak wstążka jutowa do dekoracji to dobry wybór nie tylko z punktu widzenia ekologii, ale również z uwagi na wytrzymałość. Ten niepozorny materiał jest niezwykle mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wstążki jutowe ozdobne firmy Grzanpol poddawane są odpowiedniej obróbce, co wpływa na ich dokładny i wyraźny splot, który jest niezwykle odporny na rozciąganie.

Zaletą, którą nie sposób pominąć, jest estetyka wstążek jutowych. Dekoracje z nich wykonane to ostatni krzyk mody. Świetnie prezentują się solo lub jako dodatek do kompozycji w towarzystwie szkła, naturalnej koronki, suszonych kwiatów czy tasiemek. Wstążki rustykalne jutowe mają teraz swój czas. Dzięki naturalnemu wyglądowi są chętnie wybierane przez dekoratorów wnętrz jako dodatek w stylu vintage lub rustykalnym. Doniczki, wazony, a nawet zasłony z elementami wstążek jutowych cieszą się dużą popularnością w sieci.

Wstążka jutowa naturalna – do stosowania we florystyce, projektach DIY i ogrodnictwie

Wstążka jutowa naturalna, choć niepozorna, ma w sobie ogromny potencjał. Może posłużyć do tworzenia bukietów, wianków, ozdabiania doniczek czy tworzenia kompozycji florystycznych z wykorzystaniem form styropianowych. Juta to materiał używany do ozdób na wiele okazji – od urodzin przez Dzień Matki po wystawne bale i wesela. Wstążka jutowa do dekoracji może być częścią kwiatowej kompozycji, zastąpić bieżnik na stole lub posłużyć jako wstążka do przewiązania weselnych krzeseł. Wstążka jutowa naturalna jest niezwykle popularna również przy scrapbookingu, tworzeniu kartek okolicznościowych oraz pakowaniu prezentów.

Wstążka jutowa o naturalnym kolorze

Miłośnicy projektów DIY również docenią zalety wstążek jutowych. Zwykły słoik otulony naturalną wstążką może stać się wyjątkowym wazonem lub lampionem. Dekoracje, w których znajdują się wstążki rustykalne jutowe świetnie wpiszą się w styl vintage. Dzięki temu, że wstążki jutowe są wytrzymałe oraz w 100% ekologiczne, znajdują też zastosowanie w ogrodnictwie. Można podwiązywać nimi sadzonki lub zabezpieczać pnie przed uszkodzeniem.

Wstążka z juty – doskonałe do rustykalnych dekoracji

Dekoracje jutowe cieszą się popularnością szczególnie w okresie świątecznym. Wstążka z juty bardzo dobrze wygląda z naturalnymi dodatkami takimi jak świeże gałęzie świerku, szyszki oraz suszone pomarańcze. W okresie świątecznym mogą powstać stylowe, modne i ekologiczne dekoracje ze wstążki jutowej.

Ta może stać się elementem świątecznego wieńca, stroika, świątecznego lampionu, bombek oraz także służyć do pakowania prezentów. Naturalny kolor materiału jutowego dobrze wygląda z czerwienią i zielenią, które najczęściej wyróżniają dekoracje bożonarodzeniowe.

Wstążka z juty w różnych rozmiarach

Wstążki jutowe produkowane przez firmę Grzanpol są dostępne w dwóch
kolorach – białym i naturalnym. Można wybierać również gramaturę wstążek jutowych. W ofercie mamy wstążki o szerokości 5cm, 7cm, 10cm, 20cm, 25cm, 30cm oraz 100cm. Wstążki różnią się też długością. U nas można je kupić w wersji usztywnianej lub naturalnie miękkiej. Wybór wstążki z juty w Grzanpol jest ogromny.