Sznurki jutowe od Grzanpol
Sznurki jutowe są wykonywane z naturalnego włókna. Przędza uzyskiwana jest z rosnącego w tropikalnym klimacie drzewa z rodziny lipowatych. Sznurki wykonane z tego surowca są w pełni biodegradowalne, a więc przyjazne środowisku, a równocześnie bardzo wytrzymałe. Z powodzeniem stosuje się je w rolnictwie, ogrodnictwie oraz do tworzenia ozdób i dekoracji wnętrz.
Juta to materiał, który cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na swoje ekologiczne właściwości oraz modny naturalny wygląd. Na naszej stronie dostępne są sznurki jutowe najlepszej jakości w różnych wariantach. Znajdują się tam zarówno delikatny dekoracyjny sznurek o grubości 1 mm, jak i sznurek jutowy gruby o szerokości 4 mm. Wybór odpowiedniego dla siebie rodzaju cieszy bogactwem możliwości.
Sznurek ekologiczny – szerokie zastosowanie
Sznurek ekologiczny znajduje coraz więcej zastosowań. Dzięki temu, że jest w pełni naturalny, można stosować go w rolnictwie, ogrodnictwie i szkółkarstwie. Świetnie sprawdzi się do podwiązywania sadzonek roślin i drzew. Nieoczywistym sposobem na wykorzystanie sznurka jutowego jest archiwizacja dokumentów. Naturalna i trwała przędza idealnie nadaje się do zachowania dokumentacji w odpowiednim w stanie.
Sznurek ekologiczny to dobra alternatywa dla sztucznych taśm i wstążek służących do pakowania paczek, a nawet do prezentów. Ten biodegradowalny materiał zapewnia bezpieczny transport zapakowanego towaru. Sznurki wykonane z juty są stosowane również w przemyśle, florystyce, biurach i w domowym zaciszu. Juta stała się popularnym materiałem w dziedzinie dekoracji wnętrz i tworzeniu ozdób DIY.
Sznurek jutowy do dekoracji – modne rozwiązanie
Naturalny kolor i ekologiczna przędza – to zalety, które są coraz bardziej doceniane w tworzeniu dekoracji. Stąd rosnąca popularność sznurka jutowego przy tworzeniu ozdób. Na portalach branżowych znajdziemy coraz więcej inspiracji, w jaki sposób zmienić zwykły sznurek w stylową ozdobę. Owijanie sznurkiem słoika lub doniczki pozwoli nam stworzyć modny dodatek. Sznurek jutowy do dekoracji może posłużyć do wieszania ramek ze zdjęciami.
Naturalne sznurki wykorzystywane są też w scrapbookingu. Świetnie komponują się z naturalnym brązowym papierem, koronką, szkłem i drewnem. Hitem w sieci jest własnoręcznie wykonywany ze sznurka napis, który jest przyklejony do drewnianej deski. Taki element wprowadzi do wnętrza intrygujący akcent. Ozdoby ze sznurkiem jutowym w roli głównej będą korespondowały ze stylem rustykalnym, boho, a także vintage. Jednak o taki dodatek można się pokusić także będąc właścicielem mieszkania o klasycznej lub skandynawskiej stylistyce.
Sznurek jutowy – moc możliwości w niskiej cenie
Sznurek jutowy ma wiele zastosowań. Oprócz wspomnianych zalet posiada jeszcze jedną, niezwykle istotną – przystępną cenę. Dzięki temu sznurek jutowy gruby i cienki jest na wyciągnięcie ręki. Można stosować go na wiele różnych sposobów w domu, ogrodzie, pracy i podczas oddawania się dekoratorskim pasjom. Wybór wariantu z naszego asortymentu, który odpowiada najbardziej jest niezwykle prosty.
Sznur jutowy w meblarstwie
Sznurek z juty ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Z powodzeniem wykorzystuje się go również w meblarstwie, renowacji oraz personalizacji mebli. Może służyć też do tworzenia konkretnych elementów mebli w stylu rustykalnym. Sznurek jutowy ozdobny może służyć także do np. uchwytów czy klamek, owijania nóżek mebli, a także obwiązywania oparć. Sznurek jutowy to ciekawy wybór także do ozdabiania witrynek. Można użyć go również do stworzenia ciekawej faktury na plecówce mebla. Do takiej dekoracji idealny będzie sznurek jutowy 4 mm.
Sznurki jutowe w żeglarstwie
Sznurek z juty jest używany również w żeglarstwie. Znakomicie nadaje się do wiązania ozdobnych węzłów, robienia dekoracji w stylu żeglarskim i elementów wykończenia łodzi. Jednak ze względu na swoje właściwości bywa stosowany również do olinowania łodzi, cumowania, holowania, mocowania różnych przedmiotów na pokładzie tak, aby nie przemieszczały się podczas przechyłów. Sznur jutowy może służyć też do wyrobu takich narzędzi żeglarskich jak chwyt do bosmanatu, hamak, czy podnośnik do kotwicy.