Sznurki do prasy

Sznurki do prasy 

W naszym asortymencie znajdą Państwo sznurki do prasy, snopowiązałki i inne urządzenia rolnicze. Takie produkty muszą cechować się odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także nawozów stosowanych w rolnictwie. Sznurki do prasy są wykorzystywane m.in. podczas formowania i wiązania snopków zbóż. Dzięki nim możliwe jest zachowanie większego porządku na terenie gospodarstwa. 

Dobór odpowiedniego rodzaju sznurka jest kluczowy, jeśli chcemy wykorzystać go w maszynach rolniczych. Kluczowym parametrem jest tutaj TEX, który określa grubość sznurka. Sznurki do prasy kostkującej powinny mieć grubość 2000 TEX. Taki rodzaj znajduje się w naszym asortymencie. Jeśli potrzeba zaopatrzyć się w sznurek do prasy rolującej, możesz postawić na cieńszą wersję.

Sznurki do pras – właściwości

Sznur do prasy musi mieć odpowiednie właściwości. Prasy rolnicze najczęściej wymagają zastosowania sznurka syntetycznego wykonanego z przędzy polipropylenowej. Jest wyjątkowo wytrzymały i odporny na zrywanie. Sznurek do pras nie ulega uszkodzeniom mechanicznym podczas wielokrotnego zginania, jest elastyczny, dzięki czemu z łatwością można zawiązać go wokół sianokiszonki i jest odporny na zmienną pogodę – wysoką wilgotność powietrza, temperaturę, a także promieniowanie UV.

Sznurek tex 2000 do prasy

Sznurki do pras są odporne także na procesy gnicia i, co istotne, nie wchodzą w reakcje chemiczne z detergentami i nawozami używanymi w rolnictwie. Nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem gorącej wody. Wymienione cechy sznurka są bardzo ważne podczas wykonywania prac rolniczych, ponieważ mają wpływ na ich efektywność i płynność. Sznurek z przędzy polipropylenowej sprawdzi się zarówno przy pracy wielu maszyn rolniczych: snopowiązałki, prasy kostkującej, jak i jako sznurek do prasy rolującej. 

Sznurek do prasy kostkującej

Wybranie odpowiedniego sznurka do rodzaju prasy jest bardzo ważne. Właściwie dobrany sznurek do prasy kostkującej gwarantuje skuteczne wiązanie kostek sianokiszonki, zapewnia jej długotrwałe przechowywanie w odpowiednich warunkach oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia maszyny rolniczej. Sznurek do prasy kostkującej powinien być kompatybilny z rodzajem prasy. Przed zakupem sznurka do prasy warto upewnić się, że ma odpowiedni parametr TEX informujący o jego grubości (ta rekomendowana do tego rodzaju prasy to 2000 TEX) oraz optymalną długość nawoju.

Do pras kostkujących najczęściej wybiera się wytrzymałe i elastyczne sznurki syntetyczne wykonane z przędzy polipropylenowej, sizalowej lub poliestrowej. Odpowiedź na pytanie – jak założyć sznurek do prasy będzie prostsza przy optymalnym wyborze sznurka. Jednocześnie warto pamiętać, aby zastosować taki sznur do prasy, który będzie łatwy nie tylko w nakładaniu, ale i zdejmowaniu z kostek sianokiszonki. 

Sznurek do prasy zwijającej i rolującej

Sznurek do prasy rolującej oraz sznurek do prasy zwijającej może mieć niższą wartość TEX niż sznury stosowane w prasach kostkujących. Wynika to z mniejszego natężenia i naprężenia sznurka niż w przypadku wiązania kostek sianokiszonki.

Podczas wyboru sznurka należy zwrócić uwagę na to, aby jego długość i rodzaj przędzy były kompatybilne z rodzajem maszyny rolniczej, do której planujemy go użyć. Zwłaszcza sznurek do prasy zwijającej powinien być nie tylko wytrzymały, ale i elastyczny. Dlatego że maszyna ta umożliwia formowanie siana i słomy w belki w różnych rozmiarach i kształtach.