Sznurek do prasy rolniczej – jaki wybrać?

16 marzec 2023r.

Prowadzisz gospodarstwo rolne i zastanawiasz się, jaki sznurek do prasy wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, grubości i kolorów sznurków. Który będzie najlepszy? Gdzie kupić sznurek rolniczy do prasy? Ile kosztuje sznurek do prasy? Spieszymy z odpowiedziami. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki materiał wybrać do prasy niskiego zgniotu, a jaką do prasy wysokiego zgniotu. Opowiemy także o tym, z jakiego materiału powinien być wykonany sznurek i co oznacza TEX na sznurku. Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz musiał zarzucać pytaniami znajomych z branży ani przekopywać się przez liczne wątki na forach internetowych. Znajdziesz tu skondensowane informacje, które pozwolą Ci wybrać najlepszy produkt do Twojego sprzętu i przewidywanego zastosowania. 

Jaki sznurek do prasy wybrać?

W maszynach rolniczych najlepiej sprawdza się sznurek wykonany z przędzy polipropylenowej. Jest on niezwykle mocny i wytrzymały. Nie ma tendencji do zrywania się nawet przy wielokrotnym zaginaniu go. Nie ulega gniciu i nie rozkłada się nawet pod wpływem gorącej wody. Jego niewątpliwą zaletą jest też to, że nie wchodzi w reakcję chemiczną z biologicznym materiałem, takim jak na przykład sianokiszonka. Dodatkowo zapewnia zwięzły kształt całej beli. Każda prasa ma swoje wymagania techniczne. Inny rodzaj sznurka polipropylenowego sprawdzi się w prasie niskiego zgniotu, a inny będzie odpowiedni do prasy wysokiego zgniotu. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów sznurka polipropylenowego. Są one oznaczane znakiem TEX. Co oznacza TEX na sznurku? To kluczowy parametr, na który warto zwrócić uwagę – oznacza on po prostu grubość sznurka. Im wyższy wskaźnik tym grubszy sznurek. W prasach rolniczych stosuje się również sznurek sizalowy. Jest równie wytrzymały, ale biodegradowalny. 

Jaki wybrać sznurek do prasy wysokiego zgniotu? 

Interesuje Cię sznurek do prasy wysokiego zgniotu? Warto postawić na wartość TEX rzędu 2000. Taki gruby sznurek do prasy rolniczej będzie odpowiedni do tego typu maszyn i zapewni jakość kostek. Sprawdzi się w prasach wysokiego zgniotu wytwarzających kostki do 10 kg przeznaczone do transportu ręcznego, jak i większe, liczące nawet 200 kg kostki do transportu mechanicznego. 

Wytrzymały sznurek do prasy niskiego zgniotu

Zupełnie inne parametry techniczne może mieć sznurek przeznaczony do prasy rolującej niskiego zgniotu. W takich maszynach sprawdzi się sznurek o grubości TEX 1000 lub 1250. Już taka wartość zapewnia solidną konstrukcję i pracę, która nie zostanie przerwana przez zerwanie sznurka. W przypadku prasy niskiego zgniotu możesz zdecydować się zarówno na sznurek wykonany z przędzy polipropylenowej, jak i wytrzymały, ale w 100% naturalny i biodegradowalny sznurek z przędzy sizalowej. Upewnij się, jaki rodzaj sznurka jest polecany do modelu maszyny, której będziesz używać, a także do konkretnego zastosowania. 

Gdzie kupić sznurek rolniczy do prasy?

Zarówno gruby sznurek do prasy rolniczej, jak i wytrzymały sznurek do prasy niskiego zgniotu znajdziesz w sklepie internetowym Grzanpolsklep.pl. Dostępne tam produkty zostały wykonane przez polskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w branży. Ich niewątpliwą zaletą jest jakość. Na stronie znajdziesz też wybór kolorów sznurka: od białego przez czerwony po niebieski. Sznurki mają również różne wartości TEX. Do wyboru masz też zakup różnej gramatury sznurka. Możesz wybrać opcję 100 g, 250 g, 500 g, 1 kg lub 4 kg. Dzięki temu z łatwością dopasujesz produkt do swoich potrzeb. 

Ile kosztuje sznurek do prasy?

Sznurek do prasy wykonany z wytrzymałej przędzy polipropylenowej jest dostępny w przystępnej cenie. 100 g sznurka możesz zakupić w cenie poniżej 3 złotych. Sznurki o wyższej wartości TEX zazwyczaj są dostępne w większych szpulach. W prasach rolniczych możesz stosować także sznurki wykonane z przędzy sizalowej. Jest ona niezwykle wytrzymała, a przy tym w pełni biodegradowalna, więc przyjazna dla środowiska. Sznurek sizalowy jest nieco droższy, ale również odpowiedni na każdą kieszeń. 100 g sznurka kupisz już w cenie nieco ponad 3 złotych!